blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Tickets für Klassik Veranstaltungen  online kaufen!

Data: 20.07.2007 Temat: 20 lipca 2007

* GKS Bełchatów pokonał 2:0 (0:0) gruziński Ameri Tbilisi w spotkaniu I rundy eliminacji do Pucharu UEFA. Bohaterem GKS w pierwszym w historii klubu meczu w europejskich pucharach został zdobywca dwóch bramek Dariusz Pietrasiak. Drugi polski zespół w tych rozgrywkach - Groclin Grodzisk Wielkopolski zremisował bezbramkowo w Baku z MKT Araz Imiszli.

* W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Denver, piłkarze Celtiku Glasgow przegrali z zespołem Gwiazd MLS 0:2 (0:2). W drużynie mistrza Szkocji całe spotkanie rozegrał Artur Boruc, a w 66. minucie na boisku pojawił się Maciej Żurawski. Przez długi czas piłkarze Celtiku dzięki znakomitej grze Boruca zachowywali wynik bezbramkowy. W 30. minucie reprezentant Polski obronił nawet rzut karny, wykonywany przez Eddiego Johnsona. Sześć minut później nasz bramkarz musiał już skapitulować po uderzeniu byłego piłkarza Aston Villi Juan Pablo Angela, który obecnie reprezentuje barwy New York Red Bulls. W 44. minucie wynik spotkania ustalił Juan Toja.

* Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju WTA w Palermo. W meczu II rundy najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka pokonała Czeszkę Klarę Zakopalovą 6:3, 6:4. Kolejną przeciwniczką rozstawionej w turnieju z numerem trzecim Radwańskiej będzie turniejowa "ósemka", Węgierka Agnes Szavay. Zwyciężczyni tego pojedynku zagra w półfinale sycylijskiej imprezy.

* Reprezentacja Polski wywalczyła w Lesznie, podczas turnieju barażowego, awans do finału żużlowego Drużynowego Pucharu Świata. Do sobotniego finału, który zostanie rozegrany również w Lesznie, Polska awansowała z drugiego miejsca z 52 punktami. Polaków wyprzedzili Australijczycy, którzy zgromadzili 53 punkty i także pojadą w finale. Z rywalizacji odpadli Szwedzi, którzy zakończyli baraż z dorobkiem 40 punktów. Na ostatnim miejscu turniej w Lesznie zakończyli Rosjanie (8 pkt).