Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

ReklamaO KURIERZE

„Kurier” powstał w 1989 roku jako czasopismo polonijne, drukowane w języku polskim. Na przełomie lat swojej działalności stał się jednak instytucją organizującą także imprezy kulturalne, polonijne, czy akcje charytatywne. Przez cały ten okres utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży gazety oraz reklam. Jest zatem niezależny, na czym redakcji bardzo zależy. Z tego też powodu, „Kurier” nie korzystał do tej pory z żadnej pomocy zewnętrznej, ani też nie starał się o jakiekolwiek dotacje.

Od września 2001 „Kurier” wydawany jest w kolorowej szacie graficznej, w praktycznym formacie (A4). Każdy egzemplarz liczy obecnie 48-56 stron. Nakład „Kuriera” wynosi 2000 egzemplarzy, przy zwrotach poniżej 10 %.

Rozprowadzany jest poprzez prenumeratę (około 450 stałych abonentów), stałe punkty sprzedaży (ponad 50) oraz poprzez tzw. ruchome punkty sprzedaży (firmy transportowe). Sprzedaż gazet odbywa się również osobiście w skupiskach Polonii hamburskiej (np. po Mszach św., których jest minimum 7 w różnych punktach miasta).

„Kurier” – jest pismem lokalnym, obejmującym swoim zasięgiem głównie Hamburg i Północne Niemcy, bardzo znanym na tutejszym rynku. Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem czytelników. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Hamburg, jako wolne miasto (Hansestadt), drugie, co do wielkości w Niemczech, posiada 1,7 mln ludności, a cała aglomeracja ponad 3,5 mln.

Według szacunków zamieszkuje tutaj ponad 100.000 osób polskojęzycznych. Hamburg jest odwiedzany przez dużą rzeszę turystów, pracowników i przedsiębiorców z Polski.

Tematyka

Nasz dwutygodnik porusza głównie tematy polsko-niemieckie, począwszy od wielkiej polityki (posiadamy swoich korespondentów w Berlinie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie oraz w różnych miastach Niemiec), poprzez informacje gospodarcze, społeczne i kulturalne. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach politycznych w Polsce w następujących rubrykach stałych: «Wydarzenia z Polski», «Przegląd prasy», «Opinie», «Temat tygodnia» i inne. Przedstawiamy również komentarze do różnych wydarzeń (np. «Rozmyślania pryszczate»).

Naszym tematem przewodnim są sprawy Polonii – głównie w Hamburgu, ale także w Niemczech oraz sprawy Polonii na świecie. Nasi korespondenci biorą udział m.in. w Forum Dziennikarzy Polonijnych, w Konferencji Gospodarczej Polonii w Warszawie. Informujemy o wydarzeniach życia polonijnego w Hamburgu, Hanowerze, Kilonii, Lubece czyli Północnych Niemczech.

Poruszamy również tematykę kulturalną w rubrykach : «Nowości ekranu», «Z księgarskiej półki». Prowadzimy także rubrykę zdrowotną: «Obyśmy zdrowi byli...» oraz oferujemy propozycje turystyczne: «Kartki z podróży».

Ostatnio wzbogaciliśmy naszą gazetę o rubrykę «Wiadomości sportowe». Naszym czytelnikom proponujemy również program TV polskich stacji : TVP 1, TVP 2, POLONIA, TVN, POLSAT.

Informujemy także o wydarzeniach z Niemiec interesujących naszych rodaków oraz przekazujemy praktyczne informacje dla osób mieszkających w tutejszym środowisku.

Działalność społeczna

Redakcja „Kuriera” jest inicjatorem wielu imprez kulturalnych: m.in. festynów polonijnych (w tym roku odbył się już 7). Organizowaliśmy bale sylwestrowe i karnawałowe, na których były także występy polskich artystów. Przygotowujemy również imprezy kulturalne: koncerty, wieczory piosenki aktorskiej, a nawet spektakle operetkowe. We współpracy z tutejszym Klubem Sportowym „Polonia” (klub piłkarski) zorganizowaliśmy Olimpiadę sportową dla dzieci i młodzieży.

Nasz dwutygodnik od samego początku prowadził akcje pomocy, dla takich organizacji, jak :

- Dom Dziecka (w Mostach k/Szczecina),
- Dom Dziecka w Szczecinie,
- Schronisko Brata Alberta na Opolszczyźnie,
- Pomoc Powodzianom.


„Kurier” w Internecie

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom oraz w celu zacieśnienia kontaktów pomiędzy Polską a Niemcami, dnia 1 maja 2003 roku (dokładnie na rok przed wejściem Polski do Unii) uruchomiliśmy Portal Internetowy, który mogą Państwo odwiedzić pod adresem ־ www.kurierpl.de.

Portal ten jest jednocześnie internetowym wydaniem gazety (on-line) i pozwala na szybsze oraz pełniejsze informowanie czytelników.

Aktualnie jest on źródłem informacji głównie dla Polonii Północnych Niemiec oraz dla Polaków, którzy mają swoje rodziny za granicą. Na naszych stronach można znaleźć takie rubryki jak ׃

«Imprezy» przedstawiającą plan wydarzeń kulturowych na najbliższe miesiące, odbywających się na terenie Niemiec, jak i Polski, «Nasza Polonia», informującą o działających ośrodkach polonijnych, proponujących różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu, takie jak ׃ siatkówka, pływanie, klub brydżowy, a także nauka języka polskiego, «Życie w Hamburgu», opisującą same miasto, jego historyczną przeszłość, jak i gospodarczą teraźniejszość, zawierającą szereg praktycznych informacji dotyczących możliwości studiowania, jak i spędzania wolnego czasu.

Rubryka «Ważne instytucje» zawiera wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania Konsulatów, Instytutów Polskich i Polskich Misji Katolickich w Niemczech.

Na portalu znajdziemy również dodatkowe kategorie, takie jak ׃ «Galeria», prezentującą prace artystów polonijnych, «Czytelnia» zawierającą wszystkie opublikowane artykuły, «Komunikaty», przekazującą rozporządzenia i projekty, informującą o zmianach w przepisach, lub «Opowiastki z Hamburga», przedstawiającą wrażenia zamieszkujących tutaj Polonusów.

Portal proponuje również czytelnikom dodatkowe usługi takie jak: darmowe konto e-mail (już od września 2003), forum, chat, SMS do Polski za darmo, randki, rozkład jazdy autobusów do Polski (z ZOB Hamburg), itp.

Naszym reklamodawcom proponujemy całą gamę usług: od bezpłatnych ogłoszeń drobnych (portal), poprzez ogłoszenia drobne drukowane w gazecie za niewielką opłatą (4 Euro), ogłoszenia reklamowe o zróżnicowanej wielkości (od 8,5x3 cm do 18x26 cm) i formie (wersja czarno-biała lub kolorowa), aż do różnorodnych i wyszukanych reklam wizualnych na stronach internetowych portalu lub w jego poszczególnych działach (reklamy wizualne, bannery, linki do stron www, katalogi tematyczne wraz z wpisem itp.).

Naszym najnowszym produktem jest katalog «Polska Piękna Cały Rok», którego nadrzędnym celem jest promowanie wypoczynku na terenie Polski, poprzez przedstawienie bogatej oferty stron www ׃ gospodarstw agroturystycznych, kwater prywatnych, pensjonatów, domów wczasowych, ośrodków wypoczynkowych, hoteli.

Uruchomienie portalu zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem, o czym świadczą statystyki. Przez pierwsze 3 miesiące emisji odwiedzono nas prawie 10.000 razy (wszystkie serwisy łącznie). Wśród czytelników są głównie osoby z Niemiec i Polski, ale również z innych zakątków świata.

Nasi czytelnicy

Czytelnikami drukowanego wydania „Kuriera” są stali mieszkańcy Hamburga i okolic. Są to głównie osoby pochodzenia polskiego oraz ich rodziny, przedsiębiorcy a także liczna rzesza przybywających tu Polaków zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych.

Liczbę czytelników można ustalić w przedziale 6000 – 8000 osób. Z rozmów z czytelnikami potwierdzono nam, ze każdy egzemplarz jest czytany średnio przez 3 – 4 osoby.

Stronę internetową odwiedzają głównie osoby polskojęzyczne mieszkające w Niemczech (około 50 % wszystkich odwiedzin), jak i Polacy mający powiązania z Niemcami lub szukający tutaj kontaktów osobistych, zawodowych, jaki i biznesowych (30 % odwiedzin).

Nowe inicjatywy, nowe pomysły

Redakcja „Kuriera” cały czas stara się być pismem „praktycznym”, z którego korzysta się chętnie, a zarazem i skutecznie. Dbamy o szeroką tematykę zdobywając tym samym coraz większe grono czytelników w różnym wieku. Szukamy nowych kontaktów i docieramy do ciekawych ludzi, promując środowisko polonijne w Niemczech, zarówno poprzez tradycyjną formę czytelniczą, jak i nowoczesną drogę internetową - nasz portal, ulegający systematycznym przemianom i rozwojowi. W planach jest rozszerzenie zasięgu pisma na landy: Brema, Szlezwik Holsztyn, Dolna Saksonia, poprzez zdobywanie i rozwój coraz większej liczby punktów sprzedaży dwutygodnika.

Staramy się także zaistnieć na rynku w Polsce zacieśniając tym samym nie tylko polityczne i gospodarczo-kulturalne kontakty między Niemcami i Polską, ale także promując rzeczywistą współpracę Polaków z Niemcami.

W przeddzień wejścia Polski do Unii pismo nasze toruje tym samym drogę do całkiem praktycznych kontaktów, daje możliwości spotkań i nawiązywania współpracy gospodarczej firm po obu stronach Odry.

Hamburg, sierpień 2003Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja