Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Reklama


AutoScout24 - Groß macht günstig.

Styczeń

•  Krakowie w wieku 65 lat zmarła popularna pisarka i dziennikarka Dorota Terakowska

•  Laureatami Paszportów „Polityki” zostali: Anna Maria Jopek w dziedzinie muzyki estradowej, Piotr Trzaskalski w dziedzinie filmu i Krzysztof Warlikowski w dziedzinie teatru. Paszporty przyznano już po raz dziesiąty osobom zasłużonym dla polskiej kultury i sztuki.

•  W Krakowie w wieku 80 lat zmarł wybitny malarz, scenograf teatralny i filmowy Jerzy Skarżyński.

•  W całej Polsce odbył się XII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla ratowania życia niemowląt i małych dzieci. Na WOŚP zbierano także poza granicami naszego kraju.

•  Zmarł Czesław Niemen - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków. Artysta został pochowany na warszawskich Starych Powązkach.

•  Po raz pierwszy odwiedził Polskę Sir Roger Moore, słynny odtwórca ról Jamesa Bonda i Świętego. Aktor odebrał nagrodę dla najpopularniejszej gwiazdy zagranicznej przyznawaną corocznie przez „TeleTydzień”.

•  W Gdańsku były prezydent Lech Wałęsa spotkał się z artystami słynnego zespołu Komedia Francuska. W styczniu w kilku miastach Polski goście z Francji pokazywali „Dom Juana” Moliera z Andrzejem Sewerynem w roli głównej.

•  Dzień Polski na 38. Międzynarodowych Targach Muzycznych MIDEM w Cannes. Wypełniły go koncerty i prezentacje polskiej muzyki. Obecność Polski na tych największych targach muzycznych świata po raz pierwszy miała tak szeroki wymiar kulturalno-handlowy

•  Producent filmowy i telewizyjny Jan Dworak został wybrany przez Radę nadzorczą TVP na nowego szefa Telewizji Polskiej

•  Maciej Hermanowicz, który jako jedyny Polak uczestniczył w pracach naukowców w centrum w Pasadenie na Florydzie kierujących marsjańskimi lądownikami Spirit i Opportunity, wrócił do kraju. Był jedynym Polakiem wyróżnionym przez Amerykańskie Towarzystwo Planetarne, które zorganizowało konkurs „Czerwony pojazd rusza na Marsa”.

•  Przedstawiciele polskiej kultury wręczyli marszałkowi Sejmu M. Borowskiemu list otwarty, w którym wyrazili „ubolewanie” z powodu decyzji Sejmu odbierającej ministrowi kultury ok. 60 mln zł. Sygnatariusze listu wskazali m.in., że w Polsce wszystkie wydatki z budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego na kulturę na jednego mieszkańca rocznie wynoszą 24 euro, podczas gdy średnia europejska to 100 euro.

 
Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja