Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Reklama


Styczeń

•  Fatalna decyzja. Zlikwidowano kasy chorych, na ich miejsce powołano Narodowy Fundusz Zdrowia. Efekty są żałosne, a cała sprawa znalazła swój finał w Trybunale Konstytucyjnym. Wyrok w styczniu 2004.

•  W lawinie pod Rysami zginęło 8 osób – młodzież i opiekun szkolnej wycieczki. Była to największa tragedia ostatnich lat w Tatrach. GOPR stracił też swój jedyny śmigłowiec.

•  Pozory spokoju. Podpisaniem porozumienia zakończyło się spotkanie szefa MSWiA Krzysztofa Janika i protestujących strażaków. Strażacy postanowili zakończyć protest. Podjęto decyzję, że powstanie zespół, który ustali zasady podwyżek wynagrodzeń. Akcja protestacyjna strażaków rozpoczęła się 16 grudnia 2002 roku, a jej organizatorami była Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" oraz Związek Zawodowy Strażaków "Florian".

•  Mają zdrowie. Rozpoczęły się akcje protestacyjne hutników. Trwały do listopada w różnych miastach Polski.

•  Ministrowie nie ulegli... Taksówkarze z całej Polski protestowali w Warszawie przeciwko obowiązkowi montażu kas fiskalnych w taksówkach. Protest rozszerzył się na inne miasta. Akcje protestacyjne powtarzały się wielokrotnie i trwały do grudnia. Do największych protestów doszło pod koniec września, gdy na ulicach Warszawy protestowało około 3 tys. taksówkarzy. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Finansów kasy fiskalne muszą być zamontowane w taksówkach od 1 stycznia 2004 r.

•  Troszkę późno...Premier Leszek Miller zwrócił się do prezydenta o odwołanie Mariusza Łapińskiego ze stanowiska ministra zdrowia. Nowym ministrem został Marek Balicki. Decyzję Miller uzasadnił faktem, że Łapiński dwa dni wcześniej przekroczył swoje kompetencje obiecując związkowcom okupującym Śląską Kasę Chorych umorzenie pożyczki udzielonej kasom chorych z budżetu państwa w 2000 r.

•  Sejm zakończył prace nad ustawą o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia, likwidującą kasy chorych i powołującą w ich miejsce NFZ. Opozycja i niektóre środowiska medyczne zaapelowały do prezydenta, by ustawę zawetował.

•  Zbyt pazerni. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej nie mają prawa do wyższych wynagrodzeń - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, oddalając pozew sześciorga członków Rady, którzy domagali się po ok. 300 tys. zł wyrównania zarobków. W grudniu wyrok utrzymał Sąd Apelacyjny; możliwa jest kasacja do Sądu Najwyższego.

•  Superresort, superwicepremier. Miller zdecydował o połączeniu ministerstwa gospodarki oraz pracy i polityki społecznej; na czele nowego resortu stanął Jerzy Hausner, do tej pory odpowiedzialny za resort pracy. Dotychczasowy minister gospodarki Jacek Piechota został wiceministrem w nowym "superresorcie". Sławomir Cytrycki zastąpił Wiesława Kaczmarka na stanowisku ministra skarbu. Szef gabinetu politycznego premiera Lech Nikolski został ministrem odpowiedzialnym za przygotowania do referendum akcesyjnego. Zlikwidowano stanowisko pełnomocnika rządu ds. informacji europejskiej, a zajmujący je Sławomir Wiatr został zastępcą Nikolskiego. Aleksandra Jakubowska, dotąd wiceminister kultury, objęła po Nikolskim kierownictwo gabinetu politycznego premiera. Leszek Miller przedstawił priorytety rządu na 2003 r.: integracja z UE, przeprowadzenie referendum europejskiego, przygotowanie kraju do pełnego wykorzystania możliwości rozwojowych wynikających z członkostwa w UE, rozwój infrastruktury kraju, zwłaszcza budowę dróg i autostrad, naukę i kulturę oraz edukację i perspektywy życiowe polskiej młodzieży.

•  Sejm powołał pierwszą w historii RP parlamentarną komisję śledczą do zbadania ujawnionych w „Gazecie Wyborczej” zarzutów dotyczących przypadków korupcji podczas prac nad nowelizacją ustawy o rtv. Do pierwszego składu komisji badającej tzw. sprawę Rywina weszli posłowie SLD - Ryszard Kalisz, Bogdan Lewandowski, Stanisław Rydzoń i Jerzy Szteliga, także Bohdan Kopczyński (wówczas LPR), Tomasz Nałęcz (UP), Jan Rokita (PO), Piotr Smolana (wówczas Samoobrona), Józef Szczepańczyk (PSL) i Zbigniew Ziobro (PiS). Szefem komisji został wicemarszałek Sejmu prof. Tomasz Nałęcz. Telewizje i Radio TOK FM rozpoczęły bezpośrednie transmisje z obrad komisji, co było kompletnym novum dla Polaków.

•  Dymisja ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego. Zastąpił go senator UP Marek Balicki.

•  Prezydent zawetował ustawę o biopaliwach.

•  Kongres Prawa i Sprawiedliwości wybrał na prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, który zastąpił na tym stanowisku swojego brata Lecha po tym, gdy ten ostatni zwyciężył w wyborach na prezydenta Warszawy.

•  Narazili się NATO i UE. Siedmiu premierów: Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Węgier i Danii oraz prezydent Czech podpisali deklarację jedności z USA w sprawie Iraku, wzywającą do "więzi transatlantyckiej" w uwolnieniu świata od "groźby, jaką stanowi broń masowego rażenia, będąca w posiadaniu Saddama Husajna".

 
Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja