Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Reklama


www.1a-stellenmarkt.de
Data: 10.05.2010 Temat: Konferencje smoleńskieCałkiem niespodziewanie, niemal w jednym czasie, odbyły się 3 konferencje prasowe. Wszystkie dotyczące tragedii pod Smoleńskiem.

Bez wątpienia zainspirowane wczorajszą próbą rezolucji do rządu (odrzuconą wieczorem przez parlament), by ten przejął od Rosjan śledztwo smoleńskie.

Na pierwszej wystąpił płk Edmund Klich, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i zarazem człowiek akredytowany przy komisji rosyjskiej, wyjaśniającej przyczyny smoleńskiej katastrofy.
Klich nie pozostawia suchej nitki na ministrze obrony narodowej Bogdanie Klichu, dziwnym trafem noszącym to samo nazwisko.

„Wypadek smoleński ma swoją bezpośrednią przyczynę, ale zarazem jest skutkiem zaniedbań systemowych w lotnictwie wojskowym” - powiedział Klich w piątek na konferencji prasowej. Zaznaczył, że nie wystarczy po zakończeniu badań ograniczyć się do splotu przyczyn „pilot-pogoda-technika”, ponieważ „wtedy nie będzie się szukać problemów systemowych”. Odnosząc się do informacji o zmianach wprowadzonych po katastrofie samolotu CASA ocenił, że „jeżeli nawet były zalecenia, to albo były nieskutecznie wprowadzane, albo były niewłaściwe, bo nie naprawiły systemu”.

Płk Klich powtórzył, że na obecnym etapie badań wiadomo, że nie zawiodła technika, o czym świadczą zapisy z rejestratorów parametrów lotu i odsłuchane rozmowy załogi, z których nie wynika by była ona zaniepokojona jakimiś problemem technicznym. Zaznaczył, że wyjaśnianie okoliczności katastrofy jest jeszcze na wstępnym etapie. Sceptycznie odniósł się do ujawnienia całości zapisów rozmów załogi. - Nie wierzę w ujawnienie całości, byłby to precedens na skalę międzynarodową - powiedział.

Według moich ustaleń i informacji z czarnych skrzynek katastrofa samolotu w Smoleńsku odbyła się 6 sekund po godz. 8 41 – stwierdził płk Klich.
Zaznaczył, że wyjaśnianie okoliczności katastrofy jest jeszcze na wstępnym etapie i „jeszcze nie jesteśmy na etapie hipotez”.

x x x

- Nie ma kategorycznych dowodów - uważa prokurator generalny Andrzej Seremet po wizycie w Moskwie.
- Materiał zebrany z czarnych skrzynek jest tak złej jakości, że trzeba przedłużyć badania - przyznał Andrzej Seremet po wizycie w Moskwie. - Jeśli chodzi o godzinę katastrofy, nie zna jej także strona rosyjska, prokuratura polska nie podaje do tej pory tej godziny, bo nie dysponuje tak kategorycznym dowodem, który pozwalałby ustalić tę godzinę ponad wszelką wątpliwość, dlatego podaje czas orientacyjny - zaznaczył prokurator generalny. Dodał, że decydującym źródłem w tej sprawie będzie wynik badania czarnych skrzynek. - Przerwanie pracy niektórych urządzeń wskazuje na 8:41 jako godzinę katastrofy prezydenckiego samolotu - mówił Donald Tusk 28 kwietnia. Pierwsza godzina, o jakiej mówiono po katastrofie, to była godz. 8 56.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że załoga prezydenckiego tupolewa nie zgłaszała żadnych technicznych problemów; żadne z urządzeń samolotu nie wykazywało usterek do chwili zderzenia samolotu z ziemią - poinformował prokurator generalny Andrzej Seremet. To samo potwierdził Edmund Klich.

Seremet przedstawił na konferencji prasowej efekty swego wyjazdu do Moskwy, dotyczącego śledztwa po katastrofie prezydenckiego samolotu. Prokurator generalny wraz z naczelnym prokuratorem wojskowym Krzysztofem Parulskim wrócił w czwartek późnym wieczorem z Rosji, gdzie rozmawiał m.in. o jak najszybszym przekazaniu Polsce całości materiałów dotyczących katastrofy prezydenckiego samolotu oraz o postępach w śledztwie.

Andrzej Seremet powiedział, że ze śledztwa prowadzonego przez stronę rosyjską wynika też, że na pokładzie samolotu wiozącego polską delegację na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej nie doszło do użycia broni.

Prokurator generalny poinformował także, że Rosjanie zapewnili, iż niezwłocznie przekażą Polsce ok. 500 kart dokumentów z prowadzonego przez siebie śledztwa. Jak poinformował do tej pory polscy prokuratorzy otrzymali m.in. 23 kopie protokołów przesłuchań świadków, w tym milicjantów ochraniających lotnisko i osób z kierownictwa lotów na lotnisku.

Zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie zawarte porozumienie między prokuraturami obu krajów, które pozwoli m.in. na przekazywanie materiałów śledztwa bez dotychczas stosowanych procedur formalnych, wynikających z przepisów umów międzynarodowych. Chodzi m.in. o możliwość przesyłania dokumentów drogą elektroniczną czy faksem.

x x x

Po dzisiejszym spotkaniu z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem, który był w Moskwie i rozmawiał ze stroną rosyjską na temat postępów w śledztwie, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że zamierza rozmawiać z prezydentem Miedwiediewem na temat zabezpieczenia miejsca katastrofy koło Smoleńska.

Zaznaczył, że umówił się z prokuratorem Seremetem, że będzie informowany na bieżąco o postępach śledztwa i wiedzy polskiej o śledztwie rosyjskim. „Mam również nadzieję, że będę uzyskiwał informację o tym kiedy i w jakim tempie mogą być przekazywane polskiej opinii publicznej informacje” - mówił Komorowski.

Zdaniem Komorowskiego, klucz jeśli chodzi o informacje jest w rękach rosyjskich. „Prokurator wie tyle, ile przekazuje strona rosyjska, plus to co może być ustalone w śledztwie polskim, które obejmuje głównie materiały przekazane przez stronę rosyjską” - zauważył. Stąd ważne jest, by prokurator generalny - mówił marszałek - uzyskał szybko zgodę na odtajnianie dokumentów.
(x)
*

Z tych 3 konferencji jednoznacznie wynika, że wszystko tu zależy od Rosjan: kiedy udopstępnią stronie polskiej czarne skrzynki i protokoły z ich analizy, kiedy trafią do Polaków stenogramy rozmów pilotów, kiedy zostanie zakończone śledztwo itd., itp. Wszystko zależy od Rosjan.
Wiadomo tylko, iż śledztwo potrwa długo. Może bardzo długo. Może nawet rok.

Ale, powiada marszałek Komorowski, polska opinia publiczna powinna być na bieżąco informowana o śledztwie i jego wynikach. M.in. dlatego, żeby zapobiegać szerzeniu się plotek.
I tu: patrz jak wyżej.
W dodatku nie ma dziś żadnych gwarancji, czy Rosjanie wyrażą zgodę na upublicznienie wszystkich swoich (przede wszystkim – ich!) badań. Kiedykolwiek!
Wyraźnie jesteśmy tu petentami, jak to kiedyś określił płk Klich.
Płk Klich opowiadał dziś na konferencji prasowej, długo i szczegółowo, zdumiewające historie. Nie sposób ich tu przytaczać, bo są długie i skomplikowane.
W każdym razie świadczą one o chaosie kompetencyjnym i organizacyjnym po stronie polskiej. Czemu uparcie cały czas zaprzecza polski rząd.
(log)
 
Komentarze:   + dodaj komentarz
Nick: Gegzqvkx
Komentarz: osb free credit reports from all 3 bureaus
Nick: Aslxfibp
Komentarz: intercorse instant payday loans
Nick: kdzepu
Komentarz: ED4b2P gqhvmhhjtakg, [url=http://mfgyovsxptst.com/]mfgyovsxptst[/url], [link=http://muhddqfjgrpn.com/]muhddqfjgrpn[/link], http://qzhredyxfosa.com/
Nick: Ddlmnnsu
Komentarz: pato free credit reports from all 3 bureaus
Nick: Tqxrknjx
Komentarz: arturo penis enlargement pills
Nick: tifkth
Komentarz: rDn1YP dxgbbgalpucu, [url=http://bnnmujjktljg.com/]bnnmujjktljg[/url], [link=http://uxqtzipokbmn.com/]uxqtzipokbmn[/link], http://hbpwzlytmjvd.com/
Nick: Bcnuslah
Komentarz: lawnmowers free credit scores from all three bureaus
Nick: zrmDWNUWExCZDGxu
Komentarz: ReEq9A mjmcrgbimmpa, [url=http://rxtumsxszbvn.com/]rxtumsxszbvn[/url], [link=http://ibmfimdocauo.com/]ibmfimdocauo[/link], http://uywhbkpjxopk.com/
Nick: Zxupdewu
Komentarz: palestine penis enlargement pills
Nick: vzqoaip
Komentarz: FPDE2b hezhnsaboegl, [url=http://wipnueoiqnms.com/]wipnueoiqnms[/url], [link=http://jlfqaqohrnwh.com/]jlfqaqohrnwh[/link], http://clqsaseechxt.com/

Tickets für Hamburg Dungeon jetzt online kaufen!


Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja