Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Reklama


www.1a-stellenmarkt.de
Data: 06.05.2010 Temat: Licytacja na dusze

Temat dnia

Szefowa sztabu wyborczego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała dziennikarzom, że podpisów z poparciem dla Jarosława Kaczyńskiego przybywa: o godz. 13.30 sztab informował, że zebrano 1 mln 650 tys. podpisów (i tyle złożono), a dwie godziny później okazało się, że jest ich 1 mln 700 tys. - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w Państwowej Komisji Wyborczej.

- Emocje, które temu zbieraniu podpisów towarzyszyły, najlepiej świadczą, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego jest w zasięgu ręki - mówiła Kluzik-Rostkowska. Członkowie sztabu dzisiaj złożą podpisy w Państwowej Komisji Wyborczej. - Chciałem serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zbierali podpisy, tym wszystkim, którzy się podpisali, tym wszystkim, którzy wykazali poparcie i życzliwość – mówił w pierwszym po tragedii publicznym wystąpieniu Jarosław Kaczyński. - Jestem przekonany, że coś nas łączy, że łączy nas przekonanie, że Polska ma prawo do marzeń o tym, że będzie silna, licząca się w świecie, że będzie sprawiedliwa, że będzie dumna. I sądzę, że właśnie z tego to poparcie i ta życzliwość wynika - powiedział kandydat PiS.

Pod wrażeniem jest nawet premier Donald Tusk. - To pokazuje, że będzie to ważna kampania i że wszystko jest w niej możliwe - mówił na konferencji prasowej.

Komitet wyborczy kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego złożył w Państwowej Komisji Wyborczej prawie 770 tys. podpisów poparcia, potrzebnych do formalnego zarejestrowania go jako kandydata w wyborach prezydenckich.

PiS zdobył dziś dwukrotnie większe poparcie od Platformy Obywatelskiej.

- My się z nikim nie ścigaliśmy – zastrzegł szef sztabu Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak.
To nieprawda. Gdyby tak było partie poprzestałyby przecież na uzyskaniu minimalnej koniecznej liczby podpisów poparcia, czyli 100 tys. podpisów. Plus ewentualnie mała rezerwa na potencjalne nieprawidłowości.

Nie, to była ewidentna, propagandowa licytacja na „dusze”.

Nie mają racji także politycy Platformy, kiedy mówią, że dzisiejszy wynik jest właściwie bez znaczenia, bo prawdziwe poparcie dla kandydatów wykażą dopiero wybory.

I nie, i tak. To jednak psychologicznie coś znaczy. Znaczy dużo.

Ale radość PiS-u nie może być zbyt wielka.
Jarosława Kaczyńskiego poparło dziś 5 proc. wszystkich wyborców, czyli zdecydowanie mniej, niż całe ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych 2007 r. I jeszcze mniej, niż ówczesnego kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed 5 laty (ponad 8 mln wyborców).


L. M.

 
Komentarze:   + dodaj komentarz
Nick: Jacek
Komentarz: Wybierając Komorowskiego Polacy powiedzą - tak jak jest, jest dobrze: ze śledztwem, ze służbą zdrowia, z drogami, z sądami itp. Wybór Kaczyńskiego oznacza, że może uda się coś zmienić na lepsze.

Tickets für Hamburg Dungeon jetzt online kaufen!


Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja