Poniedziałek, 27 maja 2019 r.    Imieniny: Augustyna, Juliana i Magdaleny
Czeka Cie chrzest dziecka, tez w razie przygotowan do I Komunii sw. dziecka - zajrzyj do Princess-Moda!!Przeslij kwiaty do najblizszej Ci osoby przez sprawdzona firme! Pol-Kwiat od wielu lat oferuje uslugi dla swoich klientów!!

Polkwiat: Kwiaty do Polski


Zrob przez internet, najlepiej zaraz, termin u polskiej dentystki!! Wygodnie, szybko i sprawnie!!


www.karstadt.de

Reklama


Kinderbetreuung_Aktion_Skyscraper_01_Muttertag

Na gorąco

Reklama

www.mydays.de

Kurs walut
European Central Bank

1 EUR = 3.9254 PLN
1 EUR = 1.2125 USD

Samotny, samotna??

www.iLove.de - Single der Woche

http://www.ilove.de - Single der Woche

Licznik     (Statystyki)

Odwiedziny gazety online od 30.04.2003
1332766

Reklama

blau.de Sei schlau, telefonier blau.
katalog stron

Reklama


Temat: Tuskowisko (16)
Rozmyślania pryszczate

Ludziom Tuska najwyraźniej puszczają nerwy.
To nawet naturalne, kiedy Jarosław Kaczyński goni Bronisława Komorwskiego w wyścigu do Pałacu. Nadto lider PiS-u goni lidera PO bezsłownie, że tak powiem. Do tej pory nie wypowiedział się jeszcze o przyszłej prezydenturze, a od pana Bronisława dzieli go już – według różnych sondaży – od kilku do kilkunastu punktów.

Co istotne: druga tura wyborów odbędzie się na początku lipca, kiedy to – upraszczając – zwolennicy PO wypoczywają już na wczasach, podczas gdy popierający PiS: starsi i mniej mobilni, zazwyczaj pozostają w domach. Czyli: mogą znowu pójść do urn.
Tak więc irytacja po stronie Platformy musi być znaczna. Dziś nawet marszałek Komorowski rzucił się do gardła żurnalistom, czego nigdy wcześniej nie robił.

Ale Platforma Obywatelska znana była do tej pory (poza pewnymi wyjątkami) do zachowywania standardów w debacie publicznej. Trzymania kindersztuby.

Teraz to wszystko pęka. Spod grubej warstwy pudru wychyla się twarz brzydka. Coraz brzydsza.
Powszechnym dziś publicznym wystąpieniem polityka Platformy jest wmawianie nam, że PiS „zawłaszcza” tragedię smoleńską.
Oczywiście, jest to określenie pejoratywne, negatywne, mające u odbiorcy wywołać przekonania: a/ PiS gra; b/ PiS gra bardzo nieczysto, posługując się – że tak powiem – szczątkami ofiar.
Te przekonania są wzmacniane przez harcowników pobocznych PO: prof. Bartoszewski mówił o nekrofilii (kto ciekaw, niech zajrzy do słownika), reżyser Kutz zżymał się na czarny garnitur Jarosława Kaczyńskiego, zaś szef sztabu wyborczego Komorowskiego, Sławomir Nowak, określił nawet Kaczyńskiego mianem osoby „specjalnej troski”.

Niby nic takiego, a przecież wyraźne złośliwości.
Z dużym zdumieniem wysłuchałem dziś rano w TOK FM rozmowy z ministrem kultury, Bogdanem Zdrojewskim (PO), który często posługiwał się określeniem wobec PiS-u, że „zawłaszcza”. Ale z uporem godnym lepszej sprawy pan minister upierał się, że owo „zawłaszcza” nie ma wcale konotacji negatywnej.
Kto jak kto, ale minister kultury powinien na tyle znać język ojczysty, by wiedzieć, że jest to słowo wielce niepozytywne.


Zygmunt Kmieciak


 
Nick:
Komentarz:
Impressum  AGB Kontakt  O Kurierze  Prenumerata Cennik-(Internet)  Sklepik1&1 Mapa

Hosting i administracja